çömlekçi

Erkinle, Erkin İlgüzer’in yani benim kişisel blog sayfam.

Yaşam Hakkında söyleyebileceğim çok şey olmasaydı yazmazdım.

Söyleyecekleri çok şey olmayanların da yazdığı bu alemde kral kim ?

Çok çalıştım ama şimdi kendi işimi, sevdiğim işleri yapıyorum.

Kimseye hesap vermeyi sevmediğimden hep sevdiğim şeyleri yapmaya çalıştığım kısacık bir hayatım var.

Didim’in şirin köyü Akköyde doğdum, Aydında orta okulu ve liseyi bitirdikten sonra üniversitede ingilizce öğretmenliği bölümünü de terkettikten sonra yerel TV. ve yerel Radyonun bolca olduğu dönemlerde DidimFM -didimin ilke yerel Radyosu- ve DidimTV televizyonu için haber spikerliği yaptım. Didim merkezli başta Darius Travel olmak üzere sonrasında yine Didim’de LoveTour, Bodrum’da Oxygen Travel gibi firmalarda çalıştım, Didim – Tursem zamanında transfermanlık yaptım. Seyahat acentalarında toplamda 10 yıl kadar çalıştım.

Efes - Ephesus

o yıllarda Efes’e gitmişliğimin sayısını unuttum desem yeri var.

Turizm ve Otelcilik Fakültesi mezunuyum ama eğitim hep devam ediyor. Londra’da bir yaz kursu bitirip döndükten 2 yıl sonra tekrar Bristol’a gittiysem de turizm ağır bastı ve beni güneş geri çağırdı.

Antalyada Turizm bakanlığının açmış olduğu “profesyonel tur rehberliği” sınavında -ingilizcem çok iyi olduğu- bahane edilerek son gün yapılan Türkçe mülakat sınavında elendim (!) itiraz edenleri geri çağırmışlar, halen çok garip gelir.

Askerden sonra bir süre İstanbul / Kapalıçarşıda çalıştım. Sonra başlangıçta çok takıldıkları o internet işlerine girdik. http://www.didimguide.com bu şekilde ortaya çıktı. Ardından bir kaç site daha denedik. Didim buna hazır değildi yada bize öyle geldi. Pes etmedik, çizgimizde devam ettik.

Didimde ilk kez hem İngilizce hem Fransızca hem Almanca hem de Türkçe içerikle tanıtım yapan DidimGuide web sitesine yıllar sonra, yine oturup yazarak www.didimrehberi.com adresini ekledik.

Doğup büyüdüğüm Akköyde Eşimin resim yaptığı ve yaptığı resimlerini sergilediği Cafe Olive Sanat Galerisinin hikayesi de ilginçtir, bir gün karşılaştığımız traji-komik olayları da burada uzun uzun yazarım…

Yaz Kış açtığımız Sanat galerisinin yanısıra küçük bir arılığım ve zeytinliğimiz var.

Zeytin, zeytinyağ ve bal dışında propolis de üretmeye devam ediyorum. İlk şiir kitabım UCUN UCU tükense de yeni şiirler arada çıkıyor.

Bu videoda izleyeceğiniz kısa film, Japon Televizyonu NHK için hazırlanan “modern bilimin başlangıcında felsefenin rolü”nü konu alan bir belgesel. Burada Türkiyede Çekilen yaklaşık 40 dakikalık Türkiye etabının tamamında Japon Televizyoncularla beraberdim. Ardından Diğer o dönemin çağdaş düşünürlerini, matematikçilerini, fizikçilerini anlatıyorlar. Örneğin Pisagor için Samosa gidiyorlar ve Oklit için bir başka adaya, anaximens için bir diğerine.
Bu filmde rol alan Japon Aktris aynı zamanda herkesin çok iyi bildiği Quentin Tarantino yapımı Kill Bill Filminde de rol alan Chiaki Kuriyama.

Didim Guide.Com Belgesel film THALES ve modern bilimin başlangıcında felsefe paylaşan: Erkinle

sol üst köşede görebileceğiniz telefon numaram ve mail adresimden bana ulaşabilirsiniz