Didimde Pazar kahvaltısı için kış mekanları

Didimde Pazar kahvaltısı için haftasonlarında gittiğim mekanları sizlerle de paylaşmak istedim.

Brunch yazılıyor Bıranç okunuyor biz bunu “saat üçlere kadar sürebilen geç kahvaltı”nın öğle yemeğiyle harmanlanmış versiyonu olarak algılasak bile “pazar kahvaltısı, köy kahvaltısı, köy sofrası, serpme kahvaltı, öğlen kahvaltısı” olarak telaffuz ediyoruz.
Bize faydası ne, zararı ne ? Nerelerde nasıl bulunur ? Didimde içinde bulunduğumuz kış aylarında nerde nasıl bir Pazar kahvaltısı yaparsınız ? diye kısa bir araştırmanın ardından bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum.
Uzun Pazar kahvaltıları eş-dostla, ailecenek yapılagelen, sadece kahvaltıdan ziyade kahvaltıyı keyife dönüştüren tembellik değil; çünkü gittiğiniz yere göre piknik havası, sportif faaliyetle de taçlanabiliyor. Bu açıdan bize faydası çok. Yeme-içmenin yanında ruhsal bakımdan da dışarı çıkmak bir ihtiyaç. Zararı olursa da belki çok yedikten sonra aldığınız kalorileri yakmazsanız azcık kilo alırsınız. Bütün hafta işe koştururken yapamadığınız yada yarım yamalak kahvaltılarınıza sayarsınız artık.

Nereye ne zaman gidersiniz tamamıyla kendi bileceğiniz iş. Burada adı geçen mekanların hepsinin farklı konseptleri var, herbiri birbirinden farklı yerlerde ve farklı özellikleri var. Benden yazması ama şikayetinizi bizzat işletme sahiplerine iletin ki eksikleri varsa gidersinler ve Didimde çita yükselsin.
Tercih sizin, Kış desek de sıcaklığın 20 derecelerde seyrettiği parıl parıl güneşin sımsıcak ısıttığı Didimde bütün haftanın yorgunluğunu böyle bir mekana gidip atabileceğiniz gibi ev dışında dostlarınızla hoşça vakit de geçirebilirsiniz.

Didimden Pazar Kahvaltısı için nerelere giderim kış günü:


Tapınak Cafe Didim Apollo Tapınağı Karşısı

Apollo Tapınağının karşısında, Kahvesi meşhur mekan.
Çekirdek kahveyi o an öğütüp granül yapıyor ve expresso makinesiyle hazırlayıp sunuyor… Öyle 20 küsur çeşit kahvaltı değil de tatlı-sert bir kahveye fit olanların tercih edeceği şehiriçi münibüsleriyle veya sabah sporu olsun diye bizzat yürüyerek gelebilecekleri Apollo Tapınağının karşısındaki bu mekanı işleten Ercan Bey son derece rahat, bir dediğinizi iki etmeyen sabırlı bir insan. İlle de kahvaltı da yapayım derseniz: 3 çeşit Peynir, bal, kaymak, tereyağ, yumurta, siyah-yeşil zeytin, reçel, marmelat, domates, salatalık kahvaltı tabağını oluşturuyor.
Detaylı bilgi ve Rezervasyon için Ercan Bey: 0542 329 2260


Şenol’un Yeri Köy Kahvaltısı

Akköyden Söke İstikametine devam ederken Akyeniköye varmadan Ayşe Teyze’nin yeri ile karşılıklı sağ tarfta yer alan bu mekan yine bir aile işletmesi, samimi ve sıcak bir ortam, hemen hemen herşey ev yapımı.

Yine diğer yerlerdeki gibi 20 çeşit kahvaltılıktan oluşan mönü 20.-TL gibi bir ücrete tazecik sıcacık masanızda. Kış aylarında kapalı mekanları var soba yanıyor, Kış ayları da açık.

Kendi zeytinleri ve zeytinyağları yine baş köşede, zeytinler harika, çilek suyu fark katmış, gözleme ve kızartma kahvaltinin icinde ikram olarak geliyor. incir ağaçları altında köy kahvaltısı

Çocuklar icin parkı da mevcut.
Detaylı bilgi ve Rezervasyon için Şenol DUMAN 0 535 612 5638

 


RED’S Beach Club – Didim Yeşilkent’te

Red’s Beach Club, yaz kış hizmet veren bir restoran, beach club ve bungalovları olan bir konaklama yeri.

Ultra Serpme Köy Kahvaltısı ve et,tavuk,balık ile fast food çeşitlerinden oluşan zengin menü seçeneği var. Ev yapımı pizzası oldukça meşhur, içerisinde kasap sucuğu kullanılması ayrı bir lezzet katmakta. Zeytin Ağaçları içerisinde büyük bir arazide, harika atmosfer, denize sıfır bir mekan. Red’s Beach Club konaklamayı mümkün kılan Her biri deniz manzaralı, televizyonlu ve klimalı 4 adet Bungalov var.

Sabah kahvaltınızı yaptıktan sonra güne deniz kenarındaki şezlong ve minderlerimizde devam edebilir, yemeklerinizi dilerseniz denizin içerisine kurulan platformun üzerindeki masalarda ayaklarınız suya değerek yiyebilirsiniz. Aileler için uygun. Sabah 9 gece 12’ye kadar açık. Detaylı bilgi ve rezervasyon için telefonla arayabilirsiniz.
Red’s Beach Club Telefon: 0 256 835 33 96

http://www.didimrehberi.com/didim/reds-beach-club/


 

Didim’den haftasonu Kışları da açık Kahvaltı mekanları Haritası

Haritalı fotoğraflı bu makalemde mümkün olduğunca objektif olmaya çalıştım. Zaten adı gecen mekanlarla yapacağınız alışverişten ben de sorumlu değilim, peşin peşin yazayım.

DidimGuide Web sitemizi yeniledik. Didim Guide 2001 yılından bu güne kaliteli içerik sunmayı hedefleyerek Didim ve çevresinin tanıtmını hem Türkçe, hem de İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde yapıyor. Didime eskisi kadar yabancı turist gelmediğini söyleyenler var. Bir turist bin turist demektir. Tanıtıma devam.

Web sitelerimizde yer almak isterseniz sponsorumuz olabilirsiniz.Erkin: 05362659322

Didim Guide Web sitesi http://www.didimguide.com/ mutlaka ziyaret ediniz.